Hoşgeldin, Ziyaretçi:

l Üye Ol
Tarih: 18-02-2018, 06:16
facebook twitter youtube google+ feedburner
  • KobaLaK.Com' a Hoşgeldiniz . . .
  • Sitemizde 7 Yazar'ın Toplam 21 Adet E-Kitabı Mevcuttur . . .
  • Sadece Üye Olarak Reklamsız Kitap İndirebilirsiniz.
DijiTaL Meyve - KobaLaK > BİBLİYOGRAFYA - (E-KİTAP) > J - K - L > - - - > K < - - - > [ EPUB ] Korkuyu Beklerken - Oğuz Atay >

 Yorum: 0    Görüntülenme: 136
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 Korkuyu Beklerken - Oğuz Atay
03-04-2016, Saat: 23:43, (Son Düzenleme: 31-01-2018, Saat: 01:47, Düzenleyen: CoRDeLioS.)
Çevrimdışı
Site Kurucusu
SİTE SAHİBİ
Kayıt Tarihi: 14-03-2016
Mesajlar : 55
Konular:
Rep Puanı: 0
#1
Korkuyu Beklerken - Oğuz Atay


Yazar : Oğuz Atay
Yayınevi : İletişim Yayınevi
Tür / Konu : Öykü (Yerli)
Biçim : EPUB


Konusu

Oğuz Atay, Korkuyu Beklerken eseri diğer eserlerinden farklı olarak okurun etkisi altına alan başarılı hikayelerden oluşmaktadır. Yazar, bu eseri ile okura “Ben daha ölmedim, yoksa siz öldünüz mü?” diyor. Yazarı yeni okumaya başlayacaklar için bu eser oldukça idealdir. Çünkü bu eserde yer alan hikayeler ile yazarın tarzına aşinalık kazanıyorsunuz. Yazar, bu eserinde hayattaki yalnızlığını, hayata tutunamayışını ve hayata dair tüm umudunu yitirdiğini ağır bir şekilde okura hissettiriyor. Okurlar, bu eseri okurken kendilerini birdenbire ruhsal bir serüvenin içerisinde bulacaklar ve bu serüvende kendi yaşanmışlıklarını da gözden geçirecekler.

Hepimiz hırslarımızın esiri olmuş ve hayatta deli gibi hırslarımızın peşinden koşmaktayız. Bu dünyada istediğimiz kadar mal ve mülk edinelim gözümüz bir türlü doymuyor ve hep daha da istiyoruz. Peki, bu hayatta insanların gözü neden doymuyor. Oğuz Atay, bu sorunun cevabını Korkuyu Beklerken eserinin içeriğinde yer alan içindeki korkuyu beklerken hikayesi ile vermiştir. Hayatta bizi bu kadar hırslandıran ve bu kadar açgözlü yapan tek unsur içimizdeki korkudur. Günümüzde herkes içerisinde yaşamını mahveden ortak bir korku yaşıyor. “Param olmazsa ne yaparım?” İşte bu soru ile insanlar, kendilerine ket vuruyor ve bir türlü doymak bilmiyor. İçindeki korkuyu yenebilen insanlar, hayatta kuştan, böcekten, ağaçtan ve insanlardan zevk alarak mutlu olmasını bilir. Yazarın eserinde vermek istediği ana mesajda budur.
Oğuz Atay, Korkuyu Beklerken eserinin sonunda öyle bir cümle kuruyor ki okurlar, tanımadıkları, bilmedikleri diyarlara akıp gidiyor. “Seni çok mu yalnız bıraktılar sevgilim?” İşte bu cümlenin etkisi altına girmeyecek insan bulmak imkansızdır. Bu cümleyi insan okuyunca içindeki tüm acıları tarif etmiş gibi bir hisse kapılıyor ve Oğuz Atay’ın edebiyat dünyasına nasıl derin bir iz bıraktığını bir kez daha anlıyor. Yazarın bu eseri sekiz öyküden oluşmakta ve bu öykülerin tümünde yalnızlık teması derinlemesine işlenmektedir. Okurlar, bu eseri okumaya başlamadan önce sindirmesi zor bir eser ile karşı karşıya olduklarını bilmelidir.

Oğuz Atay, 1934’te İnebolu’da dünyaya gelmiştir. Türk Edebiyatına çok değerli eserler kazandıran yazarın Tutunamayanlar eseri bir dönem yazarı tartışmaların odağına oturtsa da bu eser ile TRT 1970 Roman ödülünü almaya hak kazanmıştır.


Ek Dosyalar
Korkuyu Beklerken - Oguz Atay.zip
Dosya Tipi .zip دانلود
Toplam İndirme 0
Dosya Boyutu 177.38 KB

(Son Düzenleme: 31-01-2018, Saat: 01:47, Düzenleyen: CoRDeLioS.)
03-04-2016, Saat: 23:43
Cevapla
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiHızlı Menü:

Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB
© 2002-2018 MyBB Group.
ImAdige theme by IMADIGE © 2015.